program kategória bejegyzései

Remek volt az idő és a hangulat családi napunkon

Ki ismeri a viking sakkot? A családi napunkon részt vevő fiatalok már igen, nagyszerűen szórakoztak ezzel a remek szabadtéri társasjátékkal. De szívesen petángoztak is, miközben a kicsik inkább karikát dobáltak, és volt lehetőség kártyázni, kisautókkal és mágneses építőjátékkal is játszani, ahogy beszélgetni és barátkozni is.

A nap fénypontja ezúttal is a sárkányhajózás volt, Mindkét hajó csapata remekül helytállt, kicsik és nagyok egyaránt élvezték a közös evezést.

Mai családi napunkon több mint hatvanan vettek részt.

 

Hamupipőke kalandjait is odaadó figyelemmel követték a fiatalok

Autista fiatalok szüleinek kezdeményezését felkarolva 12 páholybérlet megvásárlásával támogatta egyesületünk az évad két gyermekelőadásának megtekintését az érintettek számára.

Következzen beszámolójuk a második előadásról:

„Egy nagyon vagány Hamupipőke izgalmas kalandjait követték odaadó figyelemmel azok az fiatalok, akik részesei voltak a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház gyermekbérletes előadásának. Lelkesen szurkoltak a látványos – a közönség segítségét is igénybe vevő – borsóválogatáshoz, és a végén nagy tapssal jutalmazták a közreműködő művészeket.”

Családi nap 2026. – Újra piknik és sárkányhajó-evezés

ADÓD 1%-ÁVAL TE IS TUDSZ SEGÍTENI, HOGY ILYEN SZUPER PROGRAMOKAT TUDJUNK SZERVEZNI A JÖVŐBEN IS! AZ AUTISTA GYERMEKEKÉRT EGYESÜLET ADÓSZÁMA: 18355350-1-03

Az Autista Gyermekekért Egyesület sok szeretettel várja családi napja keretében  piknikkel egybekötött sárkányhajó-evezésre az autista gyermekeket, fiatalokat nevelő családokat.

Helyszín: Benkó Zoltán Szabadidőközpont (Hírös Kecskemét Vízi Sportegyesület vízitelepe) Bejárat a Csabay Géza krt. felől, a vasút melletti kapun

A helyszín megközelítéséről és a parkolási lehetőségről részletesen itt olvashattok.

Időpont: 2026. május 30. szombat, 10 órától

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

REGISZTRÁCIÓ: https://forms.gle/7oSgGn6x5Gs5yxVX8

Jelentkezési határidő: 2026.05.27.

Fontos tudnivalók:

Gyerekek kb. 8-10 éves kortól evezhetnek szülői felügyelet mellett.  Kisebb gyerekek a két szülő között ülve utazhatnak. Kötelező a mentőmellényt felvenni, és a hajóban ülve kell maradni.

Kormányos irányítja a hajót, de dobos nem lesz. Arról, hogy ki melyik hajóban foglalhat helyet, egyéni tájékoztatást adunk.

Érdemes kényelmes sportruházatban jönni, valamint jó idő esetén napszemüveget, fényvédő krémet és törölközőt hozni. Számítani kell arra, hogy a ruházat vizes lesz evezés közben, így jól jön a váltóruha. A helyszínen öltöző és mosdó is rendelkezésünkre áll.

Mi egy kis nasival és ásványvízzel készülünk a piknikre.

Nincs kedved evezni? Gyere piknikezni, beszélgetni, játszani egy jót velünk!

További információ: agye.kecskemet@agye.hu

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Áprilisi ifjúsági klubfoglalkozásunkon is a játéké volt a főszerep

Bár a Tesco „Start a jövőért” pályázati program márciusban lezárult, klubfoglalkozásaink tovább folytatódnak.

Áprilisban fényképek segítségével felelevenítettük eddigi közös élményeinket, vidám tavaszi kincskereső kalandban volt részünk, és utána játszottunk és játszottunk. A fiatalok nemcsak a társasjátékokban, de az együttműködésben és a segítőkészségben is remekeltek.

Részt vettünk a Kecskeméti EGYMI TÁJOLÓ című workshopján

Szakmai nappal ünnepelte a Kecskeméti EGYMI, hogy húsz éve vált módszertani intézménnyé. A szakmai nap részeként, a gyógypedagógia nemzetközi napja alkalmából TÁJOLÓ címmel workshopot tartottak a Kecskeméti EGYMI utazó gyógypedagógusai, ahová az Autista Gyermekekért Egyesületet is meghívták.

A részt vevő gyerekcsoportok játékos feladatokon keresztül pillanthattak be a fogyatékossággal élő emberek, így az autista gyermekek mindennapi életébe is. Köszönjük a meghívást!


Gratulálunk a Kecskeméti EGYMI-nek, és köszönjük a gyógypedagógusok elhivatott munkáját!

Start a jövőért – Farsangi mulatságot tartottunk

A Tesco „Start a jövőért” támogatásának köszönhetően új bútorokkal rendeztük be közösségi terünket, ami lehetővé teszi, hogy az autista fiataloknak és családtagjaiknak klubfoglalkozásokat tarthassunk. 2026.02.21-én mozgalmas, vidám farsangi mulatságra került sor.


A részt vevő autista fiatalok és szüleik előbb farsangi álarcokat készítettek és ünnepi díszbe öltöztették a „báltermet”, majd közös játékokkal, finomságok kínálgatásával-kóstolgatásával, moldáv tánc tanulásával és táncmulatsággal töltötték a gyorsan repülő időt.

Újra színházi élmény

Autista fiatalok szüleinek kezdeményezését felkarolva az idei évadban is támogatta egyesületünk a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház két gyermekelőadásának megtekintését az érintettek és családjaik részére 12 páholybérlet megvásárlásával.

Január 30-án a Gyere haza, Mikkamakka! című előadáson Lázár Ervin mesevilágába, a Négyszögletű Kerek Erdőbe léphettünk be, ahol természetes a legnagyobb csoda: MINDENKIT OLYANNAK
SZERETNEK, AMILYEN! ❤️Még ha a nagyon is emberi tulajdonságokat hordozó állatszereplők – Ló Szerafin, a kék sörényű paripa, Bruckner Szigfrid, a kiérdemesült cirkuszi oroszlán, vagy éppen Aromo, a fékezhetetlen agyvelejű nyúl – olykor-olykor megbántják is egymást, a végén mindent legyőz a szeretet, a barátság. Az előadás után hangzott el az alábbi párbeszéd: „Szerinted Dömdödöm milyen állat volt?” „Szerintem ember volt, csak egy kicsit autista.”

Start a jövőért – Januárban is tartottunk klubfoglalkozást

A Tesco „Start a jövőért” támogatásának köszönhetően új bútorokkal rendeztük be közösségi terünket, ami lehetővé teszi, hogy az autista fiataloknak és családtagjaiknak klubfoglalkozásokat tarthassunk. 2026.01.24-én ismét klubfoglalkozást tartottunk.

Kívántunk az új évre jókat, szépeket magunknak, és ezekből a kívánságokból különböző technikákkal egy közös képet alkottunk. Vágással és ragasztással, rajzokkal, sőt még verssel is készültek darabok. Kókuszgolyót készítettünk közösen, és újra játszottunk. A sportpoharazás és a társasjáték most is nagyon népszerű volt. 😊

Csillagszülő klub – Gondnokság és támogatott döntéshozatal

 

 

A LÉTSZÁM BETELT, KÖSZÖNJÜK A JELENTKEZÉSEKET!

Újra várjuk szülőklubunkba az autista gyermekeket nevelő szülőket. Különösen fontos információk a 16 éves kor feletti autista gyermekek szüleinek, de fiatalabb gyermekeknél is hasznos lehet.

Kell-e gondnokság? Milyen jogkorlátozással jár? Mi a különbség a cselekvőképességet részlegesen és a teljesen korlátozó gondnokság között? Miben más a támogatott döntéshozatal? Milyen szerepe van a gyámhatóságnak? Ezekben és még sok más kérdésben segít eligazodni dr. Kálozi Mirjam, az AOSZ jogásza.

Kérjük, kérdéseiteket a regisztrációkor írjátok meg, de személyesen a helyszínen is lehet kérdést feltenni.

Időpont: 2026. március 13. péntek 10:00-13:00

Helyszín: Autista Gyermekekért Egyesület közösségi tere, 6000 Kecskemét, Kápolna u. 7.

Előadó: dr. Kálozi Mirjam, az Autisták Országos Szövetsége jogásza

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezés: https://forms.gle/8t4bVBkBw2WKrtHx7

Létszám: maximum 20 fő

Minden jelentkezőnek visszajelzünk e-mailben a jelentkezés befogadásáról vagy várólistára kerülésről március 6-ig. Kérjük, olyan e-mail címet adjatok meg, amit rendszeresen olvastok!

„A legfontosabb a szeretet” – A Diótörőt láthattuk a Hírös Agóra jóvoltából

 

Az adventi időszak egyik legszebb meglepetését, ünnepváró színházi élményt ajándékozott a Kecskeméti Hírös Agóra az egyesületünk látóterében álló, a levelezőlistánkra feliratkozott autista gyermeket, fiatalt nevelő családoknak. Minden jelentkezőnknek ingyenes jegyet biztosítottak saját készítésű produkciójukra, a Diótörőre. A klasszikus karácsonyi mese egy kislány és egy életre kelt diótörő bábu csodálatos kalandjain keresztül repített minket az álmok és a fantázia birodalmába.

„Még soha nem láttam balettet. A legjobb előadás volt.” – így köszönte meg az egyik résztvevőnk az előadást.

Köszönjük a csodálatos élményt, és külön köszönjük a Kecskeméti Hírös Agóra közönségszervezőjének elkötelezett és lelkiismeretes munkáját!

Levelezőlistánkra itt lehet feliratkozni: https://forms.gle/mPXg6dw3rHvwhZib7